Існує безліч способів як експерт може написати власну книгу, але є один спосіб, який багато експертів ігнорують. До речі, це мій найулюбленіший спосіб і за цією технологією я і мої клієнти написали вже безліч електронних книг.
Насамперед потрібно прийняти простий, але важливий факт – писати книжку потрібно за однією проблемою, яка є у потенційного читача.
Одна проблема – одна книжка.
Перевага такого підходу є очевидною.
- Люди хочуть отримати швидке, конкретне, ефективне і, за можливості, легке розв’язання своєї проблеми.
- Люди не хочуть читати великі та товсті книжки – вони хочуть купити невеличку книжку, в якій розв’язується тільки їхня проблема, а не безліч інших.
- Книжку з однією проблемою легко писати. Для цього достатньо від одного до двох тижнів.
Може здатися, що цей момент не найважливіший, але це не так. Саме цю ідею не приймає більшість експертів і з цієї причини пишуть свої книжки в стилі «Війна і мир», а не короткі книжки, що вирішують лише одну проблему.
Для такої книги важливо правильно вибрати одну проблему, за якою і буде написана електронна книга.
Найпростіший та найефективніший спосіб знайти одну проблему полягає в тому, щоб списком записати щонайменше 10-15 проблем, з якими приходять клієнти до експерта. Після того як вони записані, всі проблеми потрібно оцінити від 1 до 10 і взяти в роботу тільки одну проблему, яка має найвищу оцінку.
Відібрану проблему необхідно оцінити за трьома параметрами:
- знання експерта як вирішити цю проблему;
- клієнт повинен шукати вирішення цієї проблеми;
- клієнт має бути готовий сплатити гроші за розв’язання цієї проблеми.
Якщо відібрана ідея задовольняє всім параметрам – її можна брати в роботу і за нею писати електронну книжку.
Для того щоб швидко скласти план книжки, потрібно розуміти точку А, в якій перебуває клієнт (у нього є проблема), і точку В, у якій у нього вже немає цієї проблеми (проблема вирішена). Коли зрозумілі точка А і точка В, залишається прописати 4-5-6 кроків, які дадуть змогу клієнту отримати бажаний результат.
Кожен крок із точки А в точку В за фактом і є главою книжки, яку потрібно наповнити змістом – фактами, ідеями, історіями, докладним описом що робити і як.
Коли план книги вже готовий – потрібно її писати.
Для написання книжки оптимально виділяти щодня щонайменше годину, а краще кілька. Саме від того, скільки часу виділяється для роботи над книгою, залежить час її написання. Мало часу – більший термін написання, багато часу – менше потрібно часу для її написання.
Після того як чернетку книжки написано, необхідно її кілька разів прочитати, перевірити текст на наявність граматичних та орфографічних помилок, відстежити логіку та смисли руху читача з точки А в точку В. Далі залишається перетворити текстовий документ книги в pdf-формат і електронна книга готова.
Якщо вам потрібна моя консультація зі створення своєї електронної книги, я можу вам у цьому допомогти та відповісти на всі ваші запитання. Подати заявку на консультацію можна на цій сторінці.