Покроковий алгоритм досягнення цілей: Чого я хочу насправді? (частина 1)

Покроковий алгоритм досягнення цілей: Чого я хочу насправді? (частина 1) - Бізнес Експерта. Як перетворювати знання на гроші

Більшість людей, які писали списки цілей під Новий рік, зазвичай про них забувають вже на початку лютого. У цьому немає нічого дивного – важливе стає неважливим і людина забуває про те, що писала у своєму списку цілей. Рутина повністю входить у її життя і непомітно робить усе для того, щоб цілі забувалися та не досягалися.

Це нормально і в цьому немає нічого дивного, окрім одного – які ставляться цілі та чому вони такі важливі для людини. І саме в цій частині в багатьох людей проблеми – цілі начебто і є, але вони настільки «важливі», що з легкістю забувають про них.

Я, як і інші люди, пишу свої цілі під Новий рік. Тільки список моїх цілей не такий вже й великий, а всі записані мною цілі стосуються мене та моїх проектів.

Існує безліч рекомендацій як писати цілі, наприклад, використовуючи Колесо Балансу, в якому не менше 8 сфер життя людини. Усе це класно, але ось тримати в голові безліч цілей за різними сферами складно. Як показує практика, принаймні у мене, багато цілей просто забуваються тому, що їх занадто багато.

Для себе я знайшов оптимальне рішення щодо визначення цілей на рік.

Я визначаю цілі тільки в 4-х життєвих сферах – Бізнес (сюди ж входить і сфера Фінанси), Здоров’я, Стосунки, Навчання. Усі ці 4 сфери взаємопов’язані між собою. Досягнення мети, наприклад, у сфері Бізнес, може допомогти мені досягти цілей і в інших сферах мого життя.

Незважаючи на те, що зараз не Новий рік, можливо, є сенс переглянути свої цілі, зрозуміти, наскільки вони актуальні, та переписати їх щодо 4 сфер життя.

У життєвій сфері Бізнес запишіть цілі, пов’язані з бізнесом, зокрема і з фінансами (так, у мене вони в одному розділі, але ви можете, якщо для вас це так важливо, винести Фінанси в окрему сферу і прописати в ній цілі щодо фінансів). Наприклад, проекти, які розпочнете, продукти, які створите, кількість клієнтів, яку суму грошей плануєте заробити.

У життєвій сфері Здоров’я запишіть цілі, пов’язані з вашим здоров’ям. Наприклад, пройти лікування у стоматолога, схуднути, почати харчуватися здоровою їжею, впровадити корисні звички у своє життя, відвідувати спортивний зал 2 рази на тиждень.

У життєвій сфері Стосунки запишіть цілі, пов’язані зі стосунками з близькими для вас людьми та/або зовнішнім оточенням. Наприклад, налагодити стосунки з батьками, зміцнити зв’язки з колегами по роботі, дати подружньому життю «друге дихання та розпалити полум’я стосунків».

У життєвій сфері Навчання запишіть цілі, пов’язані з тими сферами, де хочете розвиватися та навчатися. Це можуть цілі, пов’язані з бізнес-освітою, з особистим хобі, зі своїм здоров’ям, публічними виступами.

І звісно ж потрібно мати список своїх бажань на поточний рік. Це список усього того, що ви хочете купити для себе і що може порадувати вас. Наприклад, до нього може входити електроніка, одяг, подорожі, приємне проведення часу тощо.

Після цього відкладіть свої записи та поверніться до них через кілька днів. Цього разу уважно прочтіть записане та поміркуйте над тим, чи ваші це цілі і чому ви хочете їх досягти. Якщо є відчуття, що не ваші – видаляйте їх зі списку. Якщо хочеться змінити та/або додати нові – змінюйте та/або додавайте. Головне, щоб усі цілі та бажання були вашими.

Отже, у вас уже є розуміння чого ви хочете і чому.

Коли зрозуміло твоє ЧОМУ завжди знайдеться ЯК, щоб цього досягти.

Якщо вам потрібна моя консультація з особистої ефективності, продуктивності та досягнення цілей, я можу вам у цьому допомогти і відповісти на всі ваші запитання. Подати заявку на консультацію можна на цій сторінці.