Якщо ви експерт і продаєте своє навчання віч-на-віч через безоплатні консультації або діагностики, мабуть, вам знайома ситуація, коли після вашої зустрічі клієнт бере паузу «на роздуми» та обіцяє з вами через кілька днів зв’язатися.
Зазвичай, він не зв’язується, а ви страждаєте і не розумієте, що відбувається. Якоїсь миті пишете йому повідомлення в месенджер та запитуєте його чи йде він у програму навчання, чи ні. Ви бачите, що ваше повідомлення відкрито і переглянуто, але у відповідь тиша.
Думаю, вам знайома ця ситуація і ви розумієте, про що я пишу.
Я сам не одноразово потрапляв у таку ж саме ситуацію. Проводжу консультацію, після якої потенційний клієнт бере паузу та йде «на роздуми» з обіцянкую дати мені відповідь через кілька днів. На зв’язок не виходить. Пишу йому повідомлення, чекаю відповіді, а її немає, незважаючи на те, що повідомлення було прочитано та переглянуто.
Як бути і що робити в цій ситуації?
Визнати, що ця людина не сплатить гроші за вашу програму навчання.
Я розумію, що це звучить жорстко, тому що під час спілкування потенційний клієнт був зацікавлений у роботі з вами, ставив запитання, цікавився подробицями програми та майже готовий був узяти в ній участь.
Визнавши цей факт, вам стане легше.
Ви знімете важливість із цієї угоди. У вас вже не буде фокусу на тому, як будь-яким шляхом продати клієнту свою програму навчання та змусити його її купити.
На підсвідомому рівні ви зрозуміли, що він не ваш клієнт, але є ситуація, яку потрібно проаналізувати і врахувати всі свої промахи під час спілкування з іншими потенційними клієнтами.
Зробити це можна шляхом надсилання повідомлення приблизно з таким текстом:
«Добрий день.
У мене є до вас невеличке запитання щодо моєї програми навчання. Якщо неважко, дайте відповідь на нього. Для мене це справді дуже важливо.
Що мені потрібно було зробити, а я не зробив, щоб ви взяли участь у моїй програмі навчання?»
Текст цього повідомлення може бути й іншим, але в ньому не можна змінювати саме запитання. Саме завдяки йому людина «виходить із тіні» і починає спілкування з вами, розуміючи, що ви не будете їй продавати. Безумовно, це може й не спрацювати, але ймовірність відгуку на таке повідомлення дуже велика. Як правило, відповідають практично всі.
Щойно клієнт відновить спілкування і почне відповідати на ваше запитання, важливо уважно вчитуватися в його повідомлення. Він може написати, що в нього банально немає часу на навчання, тимчасово відчуває фінансові труднощі, має якісь сумніви в собі або у вас. У своїй відповіді він дає вам підказку як потрібно було діяти.
Наприклад, може виявитися, що у нього наразі виникли фінансові труднощі, і він не може зробити оплату єдиним платежем. Можливо, має сенс розбити цей платіж на кілька, надати кредит, зробити помісячну оплату.
Можливо, у нього є бажання брати участь у програмі, але він зрозумів, що у нього немає часу для роботи з вами. Тоді має сенс подумати про те, як зробити так, щоб цей час у нього з’явився.
У будь-якому разі у відповіді цієї людини є підказки, які потрібно використовувати під час спілкування з іншими потенційними клієнтами. Це дасть можливість розкрити перед ними «всі карти» і закрити подібні заперечення під час особистого спілкування.
І не потрібно боятися писати та ставити запитання.
Це частина шляху в розумінні своїх потенційних клієнтів, їхніх болів і проблем, мрій і бажань. Спілкуючись з ними, ви вивчаєте їх і отримуєте досвід, який дасть вам змогу бути «з ними однієї крові».
Якщо вам потрібна моя консультація зі створення та ведення власного онлайн-бізнесу, я можу вам допомогти в цьому. Подати заявку на консультацію можна на цій сторінці.